Як підтримувати імунітет? Ефективні способи зміцнення імунної системи

Переглядів: 65

Міцний імунітет – важлива передумова повноцінного життя всіх людей без винятку. Він за своєю суттю є природним механізмом захисту організму від різних хвороботворних факторів. Покликаний боротися із застудами та іншими інфекціями, ризик ураження якими в сучасному світі існує постійно та повсюдно. Як підтримувати імунітет правильно, щоб він, у свою чергу, і вам забезпечував належну підтримку? Як зміцнити імунну систему дієво, а не просто, аби лиш щось зробити для заспокоєння сумління? Відповіді на ці запитання ви отримаєте у статті.

Якщо почати цікавитися темою підвищення імунітету, читаючи різні публікації в інтернеті, розпитуючи родичів і знайомих, консультуючись з тими чи іншими фахівцями, голова може піти обертом. Всілякої, причому мега різнопланової, іноді навіть повністю суперечливої інформації стільки, що не знаєш, як дійти до істини. Інфополе з цього питання починається із порад старшого покоління за принципом «ми так робили і не хворіли», а закінчується результатами найостанніших наукових досліджень, що виходять за рамки розуміння середньостатистичної людини. Як же бути? Як не розгубитися у всьому масиві інформації, яка існує про підтримку імунітету? Як прийти до успішного рішення? Дотримуватися наведених нижче рекомендацій.


Міцний імунітет – результат правильного способу життя

Зніміть рожеві окуляри. Перестаньте думати, що поп’єте цілющої травички, об’їстеся меду, надягнете намисто з часнику, натрете п’яти тваринним жиром – і справа буде зроблена. Не кидайтеся і в іншу крайність: не потрібно закуповувати всі можливі аптечні і/або гомеопатичні засоби, образно кажучи з позначкою «для імунітету». Будьте розсудливі. Усе зазначене тільки допоможе вам створити видимість, нібито робота над зміцненням імунної системи ведеться, а насправді в цей же момент ви упустите щось дійсно важливе. І це передусім такі пункти правильного способу життя:

  • вивчання та дотримання навичок особистої гігієни (в т.ч. часте миття рук і використання дезінфікуючих засобів тоді, коли не є можливим застосувати воду і мило, не доторкання до лиця без потреби, запобігання, наскільки це в ваших силах, контактам з хворими людьми);
  • здорове збалансоване харчування і достатнє пиття;
  • повноцінний сон, який забезпечує належне відновлення сил (не менше 7-8 годин на добу);
  • регулярні помірні фізичні навантаження, наприклад, пробіжки на свіжому повітрі, відвідування тренажерного залу або заняття улюбленим видом спорту;
  • підтримка оптимальних параметрів вологості й температури в приміщенні;
  • вивчення питання щорічної вакцинації від грипу і по можливості її проведення.

Хіба цього може бути достатньо? – Запитаєте ви. – Чи не занадто просто? Відповімо заїждженою, але досить доречною тут істиною: все геніальне просто. Не ускладнюйте собі життя в тих моментах, де можна впоратися за допомогою елементарних речей.

Однак щоб бути, як то кажуть, у всеозброєнні, робити ну вже прямо все, що дієво і ефективно, щоб навіть комар носа не підточив, слід доповнити ЗСЖ деякими біофакторами, зокрема вітамінами.


Ключові помічники на шляху до поліпшення роботи імунної системи:

√ Вітамін D. Це важливий поживний матеріал, який регулює роботу імунітету, але організмом не виробляється. Тому потрібно подбати про його надходження ззовні, найкраще у формі D3, яка оперативніше й ефективніше перетворюється організмом.

√ Вітамін С. Як свідчать дослідження, йому під силу вдвічі зменшити ризик розвитку застуди навіть при перенесенні значного фізичного стресу. Внесіть вітамін С у свій арсенал засобів боротьби із застудою – і якщо він її не відверне, то вже, швидше за все, зменшить її тривалість і тяжкість.

√ Цинк. Цей мінерал необхідний для оптимального функціонування і розвитку низки імунних клітин. Цинкодефіцит призводить до порушень активності білих кров’яних тілець. Цинк навіть має певну противірусну дію: пригнічує реплікацію деяких вірусів, покращує противірусну відповідь імунітету у людей з дефіцитом Zn.

√ Пробіотики. Кишківник – місце перебування безлічі імунних клітин, що формують лімфоїдну тканину, на яку припадає до 70 % всієї імунної системи. Відтак нездоровий кишківник – вагома передумова збоїв імунітету. А відновлення і підтримка здоров’я кишківника – завдання для пробіотиків (корисних бактерій, що становлять природну флору шлунково-кишкового тракту).

√ Зелений чай. Може вживатися у вигляді напою, як добавка у формі капсул або рідкий екстракт. Позитивна дія на імунну систему забезпечується, зокрема завдяки наявності в складі поліфенолів. Вони пригнічують активність вірусів і бактерій. Ще один структурний компонент – амінокислота L-теанін – максимізує імунну відповідь, сприяє утворенню низки лейкоцитів та інтерферон-гамма, що є важливим сигнальним білком для імунної системи.


Розібралися, як насправді потрібно підтримувати імунітет? Чудово! Можете приступати! Якщо залишилися якісь запитання, задавайте їх у коментарях – спробуємо прийти до розумних і здорових висновків разом.

P.S. Обрати та замовити вітаміни, мінерали й інші корисні продукти для імунітету можна тут.

Коментарі

Написати коментар