Набір м'язової маси

Правильно наростити м’язову масу, зробити тіло гарним та рельєфним, струнким і підтягнутим – основна мета, заради якої більшість відвідує тренажерний зал. Чи можна її досягти, лише виконуючи спеціальні комплекси фізичних вправ? У незначній кількості випадків, мабуть, так. Але в більшості ситуацій результат порадує, якщо тільки заняття в тренажерці, супроводжувані чітким дотриманням графіка і специфіки, компонувати з певним режимом харчування, належним чергуванням фаз активності й відпочинку. Також на успіх навряд чи доведеться розраховувати, якщо не вживати відповідне спортхарчування.

Спеціально розроблене спортивне харчування для набору м’язової маси – надійний помічник на шляху до досягнення зазначеної мети. Що саме і яку роль відіграє в цьому процесі – далі.

Рекомендовані

Основні види спортивного харчування для набору маси

Відразу зазначимо: далі ми наведемо всі основні групи добавок, які сприяють нарощуванню маси, але це зовсім не означає, що їх комплексне вживання – еталон для кожного. Ні. Кожен організм особливий і вимагає індивідуального підходу, зокрема, і до формування раціону спортивного харчування. Наведена нижче інформація допоможе вам зорієнтуватися, а розробити точну схему на її основі зможете, за допомогою нашого консультанта або професійного тренера.

Протеїн. У спектрі функціональних можливостей різних видів протеїну – забезпечення різноманітних ефектів: інтенсифікація метаболізму, жироспалення, відновлення м’язових тканин після перенесених навантажень і, звичайно ж, сприяння росту м’язів. Протеїн, або білок – це основа для побудови м’язових структур. Він є потребою спортивного тіла в кількості близько 2 грамів на кілограм ваги щодня. Завдяки натуральному походженню, до того ж, не завдає шкоди організму.

Гейнери. За цими білково-вуглеводними сумішами – виконання двох завдань: підвищення енергетичних запасів організму + поставка необхідних обсягів калорій. Зазвичай, в їх складі присутні сироватковий протеїн, вуглеводи і жири. Також можлива наявність амінокислот, мікроелементів й інших корисних компонентів. Оптимальний варіант вживання при наборі маси – між основними прийомами їжі. Гейнери особливо важливі для худорлявих людей, яким складно набрати вагу.

Креатин. Частково виробляється людським організмом і міститься в червоному м’ясі. Але, як правило, цих кількостей не вистачає, щоб м’язи були такими, як хочеться. Спортивні добавки на основі креатину (креатинові суміші та креатин моногідрат) – ось чудовий спосіб збільшити м’язову масу, а ще стати сильнішими й витривалішими.

ВСАА. Три незамінні амінокислоти, які організм не здатний виробляти самостійно. Лейцин, ізолейцин і валін в стандартному співвідношенні 2:1:1 або, трохи рідше, 3:2:1. Їх сукупність вкрай важлива для формування м’язової маси і збереження м’язів в складні періоди сушки або схуднення. Продукти цієї категорії спортхарчування – одні з найпопулярніших, оскільки за ними – поліпшення регенерації, росту і розвитку м’язів.

Глютамін. Ще одна амінокислота-складова білка, не з числа незамінних (є умовно незамінною), але теж важлива. За продуктами, до складу яких вона включена – забезпечення анаболічного стану, що запобігає втраті м’язової маси. Глютамін бере участь в нарощуванні м’язів, перешкоджає їх руйнуванню (катаболізму), підвищує рівень гормону росту. Відтак він – вагомий учасник ростових і відновних процесів м’язових тканин.

Бустери тестостерону. Діють на мускулатуру не прямо, а опосередковано. Це натуральні добавки, що збільшують природним шляхом вироблення в організмі основного чоловічого статевого гормону – тестостерону. А вже значні кількості тестостерону забезпечують підвищені силові показники і належний набір маси.

Енергетичні батончики. Не обов’язкові, але смачні та корисні. З їх допомогою зручно отримувати потрібні кількості білка і вуглеводів протягом всього дня. А це, своєю чергою, позитивно позначається на наборі ваги.

Арахісова паста. Ще один смачний висококалорійний продукт. Джерело білка, вуглеводів і корисних жирів. Виправлення нестачі калорійності харчування, що погано впливає на нарощування м’язів – завдання, з яким поживна паста з арахісу справляється на ура.


P.S. Якщо навіть дотримуватися усіх рекомендацій стосовно нарощування м’язів і вживати спортхарчування, можна не досягнути бажаного. Як так? – Запитаєте ви. Все просто: не кожен продукт спортивного харчування, представлений на ринку, ефективний і безпечний. Тому вкрай важливо ретельно вибирати виробників і постачальників. Хочете купити найкраще спортивне харчування для набору м’язової маси – якісне, ефективне і безпечне? Наш інтернет-ресурс – до ваших послуг!