Що таке протеїн, яким буває і для чого потрібен спортсмену?

Переглядів: 432

Останнім часом в мережі стали дуже популярними такі запити: «протеїн що це», «що дає протеїн», «що буде якщо пити протеїн» і багато подібних. Ми також нерідко чуємо аналогічні запитання від своїх покупців. Спочатку вони запитують, що таке протеїн, яким буває і для чого потрібен, а потім, що закономірно, цікавляться, де і як купити. А позаяк є запитання, то потрібно надати відповіді. Цим зараз і займемося.

Протеїн – це...

Про протеїн чули, мабуть, усі. Але ось чітко сформулювати, що він собою являє і для чого потрібен, може лише частина людей, передусім, ті, хто мають справу з медициною, біологією і спортивним світом. Хтось добре відгукується про цей продукт, знаючи, що він таке і для чого необхідний. Інші ж ставляться до нього з побоюванням, все – через незнання. Протеїн – це не що інше, як білок, який надходить в організм разом з їжею і необхідний йому для побудови всіх органів, зокрема м’язових і кісткових тканин. Спортивне харчування цієї категорії є білковими джерелами, очищеними від зайвих компонентів. Про яку-небудь його шкоду можна говорити лише, якщо не розбиратися в суті, оскільки це заздалегідь не буде відповідати дійсності.

Протеїн потрібен всім людям, а деяким – ще й у збільшених обсягах. Йдеться про спортсменів, які прагнуть збільшити м’язову масу, про представників видів спорту на витривалість.

Через певні фізіологічні особливості організму, нестачу часу або з інших причин, надходження білка з їжі може бути недостатнім. Тоді на допомогу приходить відповідне спортхарчування. Протеїнові добавки – супер спосіб компенсувати дефіцит білка з їжі. Вони легкі у використанні: стають придатними для застосування просто після змішування з водою або іншим напоєм. Вони добре поповнюють організм будматеріалом для м’язів, чудово справляються і з іншими завданнями, покладеними на білок.


Основні функції протеїну:

  • транспорт надважливих амінокислот-складників м’язів;
  • стабілізація рівня інсуліну в крові;
  • зміцнення та підтримка імунної системи;
  • збереження м’язової маси на фоні сприяння витратам зайвої ваги для поповнення енергозапасів, і, відповідно, допомога у створенні здорового та красивого тіла;
  • відновлення м’язів після інтенсивних тренувань.

Різновиди протеїну

Існує кілька класифікацій протеїну. Одна з них основана на рівні фільтрації, інша на тому, з чого добавку отримують. За походженням білок обов’язково належить до однієї з двох груп: буває тваринним або рослинним. Перший користується у спортсменів значно більшим попитом, ніж другий, оскільки саме він більш прийнятний для людського організму. Другий затребуваний же переважно у вегетаріанців, проте його біоцінність значно нижча, амінокислотний склад досить бідний, засвоєння організмом не найкраще і не абсолютне.

Головні види тваринного протеїну: сироватковий, казеїновий, молочний, м’ясний та яєчний.

Протеїн рослинного походження – це, передусім, соєвий, гороховий і пшеничний білок.

Виділяють також багатокомпонентний протеїн, який містить різні види білка (тваринного або рослинного). Виготовляється він з урахуванням специфічних потреб. Різні комбінації дозволяють вирішувати ті чи інші завдання.


Асортимент протеїну на ironman.com.ua

Знаючи, що таке протеїн, як класифікується і яких цілей дозволяє досягати, можна переходити до покупок. І тут наш каталог – у вашому розпорядженні. Різні види добавок розглянутої категорії доступні для придбання на вигідних умовах. У нас – тільки найкращі виробники, зокрема, BioTech, Dymatize Nutrition, Myprotein, OstroVit, Optimum Nutrition, Power Pro, Stark Pharm, Activlab, Olimp Labs, Weider та ін. Якість спортивного харчування підтверджена відповідними сертифікатами. Ціни – в широкому діапазоні. Підібрати протеїн, який максимально підійде до ваших потреб, зовсім не складно.

Протеїн важливий кожній людині, а спортсмену тим паче. Нехтувати його вживанням – тільки шкодити собі. Не робіть таких помилок, тим більше що купити протеїн можна легко, швидко і недорого. Приймаємо замовлення онлайн і телефоном. Звертайтеся!