Таблетки модафініл – справжній помічник для мозку чи гроші, викинуті на вітер?

Переглядів: 310

Тема цієї статті – таблетки модафініл. Що вони таке, які функції виконують, чому користуються великим попитом і викликають неабиякий інтерес? Ми поговоримо, хто і для чого їх вживає, чи дають вони бажані результати, чи мають побічні ефекти. Все, що ви хотіли дізнатися про модафініл – далі.

Що таке модафініл?

Модафініл заслужено позиціонується як один з найцікавіших продуктів у своєму сегменті. Для багатьох він не вимагає особливого представлення, але практично завжди є нові, ще нерозкриті аспекти. Сподіваємося, й ви дізнаєтеся щось корисне.

За своєю суттю це аналептик, основне призначення якого – боротьба з сонливістю протягом дня, спровокованою нарколепсією. Це надпотужний агент для бадьорості, який чудово збільшує працездатність нервової системи. Ноотропний засіб, що підсилює когнітивні функції, поліпшує пам’ять, швидкість реакції, увагу, фокусування, фізичну продуктивність тощо. Покращуючи пам’ять і мозкову діяльність, є бездоганним помічником у навчанні, осягненні нових знань. Впливаючи на фіз. стан, сприяє спортивним досягненням. До того ж, істотно знижує апетит і забезпечує супутні переваги.


Головні функції модафінілу:

 1. Блокування зворотного захоплення основних моноамінів (частково гістаміну, глутамату, дофаміну, норадреналіну). Як результат – з’являється неймовірний драйв, реалізується необхідна стимуляція. Людині стає дуже легко сконцентруватися, її складно відволікти від об’єкта концентрації.
 2. Підвищення рівня гістаміну. Модафініл цілковито усуває сонливість, тому нерідко стає «паличкою-виручалочкою» для тих, хто постійно хоче спати.
 3. Збільшення IQ, особливо, якщо цей коефіцієнт у людини низький.
 4. Поліпшення оперативної (короткочасної) пам’яті.
 5. Пригнічення секреції ГАМК як остаточне позбавлення від спокою й умиротворення. З модафінілом хочеться діяти тут і зараз!

Принцип роботи препарату, його цілісний вплив на людину до кінця не вивчені. Не дивлячись на постійне проведення досліджень у вказаному напрямку і широту застосування, деякі ефекти залишаються незрозумілими досі. Тому перед тим, як прийняти рішення вживати таблетки, необхідно добре вивчити питання, зіставити всі «за» і «проти», ознайомитися з побічками. Ідеальний варіант вживання – під контролем лікаря.


Хто в темі? Або Де застосовується модафініл?

√ Офіційне призначення препарату – медичне (лікування порушень сну, зокрема сонливості, викликаної різними причинами). Але, як ви розумієте, воно далеко не єдине і вже тим більше не основне у наш час. Модафініл активно задіюється як відносно безпечний психостимулятор, як дієвий спосіб придушити потребу у сні, побороти загальну втому. Він може бути додатком до антидепресантів.

√ Модафініл представляє величезний інтерес для військових і космічних цілей. У цих напрямках на вивчення його дії виділяють чималі суми. Франція, Великобританія, Індія, США ведуть регулярні дослідження препарату і паралельно застосовують його в складних і тривалих бойових місіях. Канада повідомляє про його використання астронавтами під час довготривалих космічних місій, з метою оптимізації продуктивності при втомі, реалізації допомоги при перебоях циркадних ритмів і зниженій якості сну. Видають модафініл і американським поліцейським, щоб підвищити увагу та концентрацію, спростити виконання професійних функцій при обмеженій кількості відпочинку у випадку високоризикованих і широкомасштабних операцій.

√ Не дивно, що таблетки, які змушують працювати мізки, до яких належить і найменування, що зараз розглядається, використовуються в навчальних процесах. За результатами численних досліджень, «study drugs» вживає велика кількість студентів і викладачів у США та Великобританії (кожен п’ятий представник і тих, і інших!). Переслідувані цілі: поліпшене фокусування, занурення в задачу, виконання роботи до дедлайну, успішне вирішення довгих, монотонних і складних справ. Модафініл – один з найпопулярніших «когнітивних підсилювачів» в науковому західному світі. А ще його все частіше не залишають поза увагою офісні працівники, програмісти, які трудяться ночами та ін.

√ Логічно, що знайшов своє місце модафініл і в світі спорту. Спортсменам, особливо представникам спортивної гімнастики, боксу, ММА, цікаві такі його здатності, як максимізація концентрації та стійкості уваги, поліпшення пам’яті й підвищення працездатності. Завдяки йому вони можуть оперативніше й ефективніше освоювати техніку, опрацьовувати тактичні елементи й успішніше готуватися до змагань. Але тут увага: на самих змаганнях застосування препарату заборонене. Якщо передбачається проходження допінг-контролю, краще забути про такий спосіб поліпшити результат. Модафініл багато років перебуває у списку заборонених речовин ВАДА.

Як можна зробити висновок із наведеної вище інформації: популярність модафініл неймовірна в різних країнах і сферах діяльності. Більше того, вчені, проводячи опитування у тих, хто вже в темі, прогнозують незгасно зростаючий попит на цей препарат. Все тому, що позитивні сторони, ефекти, які забезпечуються, споживачі відзначають частіше і об’ємніше, порівняно з негативами. До слова, про останні...


Модафініл: побічні ефекти

На завершення вважаємо за потрібне розглянути і це питання. Йдеться про дуже серйозний препарат. Закономірно, що безхмарно все бути не може. Платити рано чи пізно доводиться за все. І тут важливо зважити сильні та слабкі сторони. 

Так, модафініл в більшій частині світу є легальним препаратом. У більшості країн його нескладно купити, не порушивши при цьому закон, але... Крім можливості виникнення індивідуальної непереносимості (як і на будь-який інший препарат), модафініл у випадку вживання надмірної дози, може спровокувати такі побічні ефекти:

 • головні болі й запаморочення;
 • безсоння;
 • дратівливість;
 • тривожність, занепокоєння;
 • біль у спині;
 • нудота, блювота і діарея;
 • алергічні реакції та ін.

Зверніть увагу: це дозозалежний продукт. Тобто, чим більше відхилення від зазначеної дози, тим вищий ризик відчути перелічені вище побічки.

Прийняли рішення спробувати таблетки модафініл? Що ж, тоді до справи! Тим більше що позитивних впливів препарату дійсно чимало, його сила і ефективність – не порожні слова, а відомості з доказовою базою. Купити і застосовувати його – з високою ймовірністю не прогадати. Марною тратою грошей це точно не назвеш. Єдине, що радимо: починати прийом після консультації у фахівця. Якщо ж будуть запитання, звертайтеся – пошукаємо на них відповіді разом!


Коментарі

Написати коментар