Збільшення сили та витривалості

Напевно, ніхто не стане сперечатися, що без сили і витривалості про продуктивність та максимальну ефективність тренувань говорити не доводиться. Ці параметри дуже важливі і в звичайному повсякденному житті, а в тренажерному залі без них взагалі нікуди. І не має значення, про яке тренування йдеться – аеробне чи анаеробне – енергія потрібна в будь-якому випадку.

Існують різні види силових якостей: максимальна сила (здатність нейром’язової системи брати найбільшу вагу), силова витривалість (спрямована на забезпечення рельєфності м’язів або реалізацію максимуму зусиль за певний проміжок часу без зниження інтенсивності й втрати працездатності), а також сила вибухова і швидкісна. За таким параметром, як витривалість, визначають справжню підготовку атлета. Він демонструє, наскільки забезпечений баланс в організмі, чи всі системи працюють чітко і злагоджено.

Як зробити так, щоб сила і витривалість досягли високого рівня? По-перше, необхідно регулярно тренуватися за спеціально розробленою програмою, поступово збільшуючи кількість вправ, повторень, вагу снарядів і зменшуючи час відпочинку між підходами. Головне правило: нарощувати інтенсивність слід помірно, без крайнощів та різких стрибків. По-друге, важливо забезпечити м’язам можливість максимально відновлюватися між тренуваннями. По-третє, потрібно правильно підібрати спортхарчування, яке допоможе досягти мети. Кількість калорій, що споживаються, повинна перевищувати обсяги тих, які витрачаються.

Рекомендовані

Спортивне харчування для збільшення сили і витривалості

Ця категорія займає вагому нішу. Та й список добавок, які допомагають бути сильнішими і витривалішими на тренуваннях, доволі різноманітний. Їх значення недооцінювати не можна, тому пропонуємо без зволікань дізнатися, що і як здатне допомогти в досягненні мети.

Передтренувальні комплекси. Висококонцентровані стимулятори, що істотно поліпшують результати тренувань і концентрацію при виконанні вправ. Основні діючі речовини таких добавок: кофеїн, таурин, бета-аланін, оксид азоту та інші компоненти, призначення яких полягає в короткочасному вивільненні енергії, максимізації працездатності, фізичної стійкості та сили. Передтреніки діють всього кілька годин, тому їх вживають безпосередньо перед тренуваннями (звідси відповідна назва).

Креатин. Одна з найбільш ефективних спортивних добавок, що відрізняється дуже різнобічною дією. За нею – зниження періоду відновлення між підходами, енергонасичення м’язів і усунення їх втоми, стимуляція нарощування сухої м’язової маси, створення рельєфу мускулів. Завдяки креатину можна виконувати більш складні вправи протягом збільшеного часового проміжку. Зверніть увагу: щоб швидко підняти рівень цієї речовини в організмі, а потім підтримувати його, починати необхідно з вживання великих доз, а через кілька днів переходити на малі.

Протеїн. Високобілкові продукти різних видів забезпечують ефективне живлення м’язів. На цьому ґрунтується досягнення витривалості. Однак дія протеїну здатна повністю виправдати очікування тільки в поєднанні з правильним тренінгом.

Гейнери. Білково-вуглеводні суміші, які збільшують кількість енергії в організмі, а так дозволяють інтенсивніше тренуватися, і забезпечують потрібні обсяги калорій. Особливо важливі тим, кому складно підтримувати оптимальну калорійність раціону, хто не може набрати масу, наприклад, через швидкий метаболізм.

ВСАА. Три незамінні амінокислоти (лейцин, ізолейцин і валін) прискорюють регенерацію м’язів, набір маси і загальне відновлення організму після складних тренувань. Спортивне харчування, що містить ВСАА, мега важливе для підвищення сили й витривалості.

Бета-аланін. Дуже значима для енергообміну замінна амінокислота. Є в продажу як окремий продукт, так і в складі комплексних добавок, зокрема тих же згаданих вище передтренувальних комплексів. В цілому, бета-аланін підвищує м’язову анаеробну витривалість, знижує втому м’язів, дозволяє робити більше повторів кожної вправи, збільшує суху масу тіла. Щоб зробити м’язи сильнішими, необхідно приймати до 5 грамів речовини вранці й перед тренуванням. А з метою максимізувати ефект рекомендовано компонувати вживання бета-аланіну з креатином.

Таурин. Ще одна замінна амінокислота. Покращує координацію рухів і концентрацію, знімає втому і почуття виснаження. Завдяки здатності транспортувати глюкозу до клітин м’язів, забезпечує оперативне відновлення. Аналогічно, як і в попередньому пункті, таурин можна застосовувати окремо і в складі комплексних продуктів, зокрема енергетиків.


Рекомендовані

Вітаміни та мінерали. Без них не обійтися ні одній людині, а спортсмену тим більше. У людей, які регулярно займаються в тому чи іншому спортивному напрямку, потреба в вітамінно-мінеральних продуктах збільшена. Вітаміни та мінерали підвищують витривалість, забезпечують вироблення енергії, протистоять синдрому постійної втоми, стимулюють обмінні процеси і нормалізують загальне функціонування організму.

Бустери тестостерону. Добавки, що збільшують вироблення власного тестостерону. Не стероїди-постачальники штучного гормону, а саме натуральні помічники у власному виробленні. Збільшують силові показники та обсяги сухої м’язової маси.

Підведемо підсумки. Щоб бути максимально сильними і витривалими, необхідно:

- регулярно і ретельно тренуватися за чітко розробленим планом;

- давати м’язам відпочивати і комплексно відновлюватися між тренуваннями;

- стежити за калорійністю раціону харчування;

- запобігати виникненню стану голоду і забезпечувати своєчасне надходження їжі в організм;

- харчуватися тільки якісною їжею;

- вживати спеціальні спортивні добавки, що підвищують силу і витривалість.

Якщо знадобиться допомога в питанні підбору спортхарчування, звертайтеся. У нас – тільки найкращі продукти іменитих світових виробників спортивного харчування. А наші консультанти завжди готові допомогти з вибором ідеального в конкретному випадку варіанту.