Збільшення сили та витривалості

Напевно, ніхто не стане сперечатися, що без сили і витривалості пропродуктивність та максимальну ефективність тренувань говорити не доводиться. Ціпараметри дуже важливі і в звичайному повсякденному житті, а в тренажерномузалі без них взагалі нікуди. І не має значення, про яке тренування йдеться –аеробне чи анаеробне – енергія потрібна в будь-якому випадку.

Існують різні види силових якостей: максимальна сила (здатність нейром’язовоїсистеми брати найбільшу вагу), силова витривалість (спрямована на забезпеченнярельєфності м’язів або реалізацію максимуму зусиль за певний проміжок часу беззниження інтенсивності й втрати працездатності), а також сила вибухова ішвидкісна. За таким параметром, як витривалість, визначають справжню підготовкуатлета. Він демонструє, наскільки забезпечений баланс в організмі, чи всісистеми працюють чітко і злагоджено.

Як зробити так, щоб сила і витривалість досягли високого рівня? По-перше,необхідно регулярно тренуватися за спеціально розробленою програмою, поступовозбільшуючи кількість вправ, повторень, вагу снарядів і зменшуючи час відпочинкуміж підходами. Головне правило: нарощувати інтенсивність слід помірно, без крайнощівта різких стрибків. По-друге, важливо забезпечити м’язам можливість максимальновідновлюватися між тренуваннями. По-третє, потрібно правильно підібрати спортхарчування,яке допоможе досягти мети. Кількість калорій, що споживаються, повинна перевищуватиобсяги тих, які витрачаються.

Рекомендовані

Спортивне харчування для збільшення сили і витривалості

Ця категорія займає вагому нішу. Та й список добавок, які допомагають бутисильнішими і витривалішими на тренуваннях, доволі різноманітний. Їх значеннянедооцінювати не можна, тому пропонуємо без зволікань дізнатися, що і як здатнедопомогти в досягненні мети.

Передтренувальні комплекси.Висококонцентровані стимулятори, що істотно поліпшують результати тренувань іконцентрацію при виконанні вправ. Основні діючі речовини таких добавок: кофеїн,таурин, бета-аланін, оксид азоту та інші компоненти, призначення яких полягає вкороткочасному вивільненні енергії, максимізації працездатності, фізичноїстійкості та сили. Передтреніки діють всього кілька годин, тому їх вживаютьбезпосередньо перед тренуваннями (звідси відповідна назва).

Креатин. Одна з найбільшефективних спортивних добавок, що відрізняється дуже різнобічною дією. За нею –зниження періоду відновлення між підходами, енергонасичення м’язів і усуненняїх втоми, стимуляція нарощування сухої м’язової маси, створення рельєфу мускулів.Завдяки креатину можна виконувати більш складні вправи протягом збільшеногочасового проміжку. Зверніть увагу: щоб швидко підняти рівень цієї речовини ворганізмі, а потім підтримувати його, починати необхідно з вживання великихдоз, а через кілька днів переходити на малі.

Протеїн. Високобілковіпродукти різних видів забезпечують ефективне живлення м’язів. На цьомуґрунтується досягнення витривалості. Однак дія протеїну здатна повністю виправдатиочікування тільки в поєднанні з правильним тренінгом.

Гейнери.Білково-вуглеводні суміші, які збільшують кількість енергії в організмі, а такдозволяють інтенсивніше тренуватися, і забезпечують потрібні обсяги калорій.Особливо важливі тим, кому складно підтримувати оптимальну калорійністьраціону, хто не може набрати масу, наприклад, через швидкий метаболізм.

ВСАА. Три незамінніамінокислоти (лейцин, ізолейцин і валін) прискорюють регенерацію м’язів, набірмаси і загальне відновлення організму після складних тренувань. Спортивнехарчування, що містить ВСАА, мега важливе для підвищення сили й витривалості.

Бета-аланін. Дуже значима дляенергообміну замінна амінокислота. Є в продажу як окремий продукт, так і вскладі комплексних добавок, зокрема тих же згаданих вище передтренувальнихкомплексів. В цілому, бета-аланін підвищує м’язову анаеробну витривалість,знижує втому м’язів, дозволяє робити більше повторів кожної вправи, збільшуєсуху масу тіла. Щоб зробити м’язи сильнішими, необхідно приймати до 5 грамівречовини вранці й перед тренуванням. А з метою максимізувати ефектрекомендовано компонувати вживання бета-аланіну з креатином.

Таурин. Ще одна заміннаамінокислота. Покращує координацію рухів і концентрацію, знімає втому і почуттявиснаження. Завдяки здатності транспортувати глюкозу до клітин м’язів,забезпечує оперативне відновлення. Аналогічно, як і в попередньому пункті,таурин можна застосовувати окремо і в складі комплексних продуктів, зокремаенергетиків.


Рекомендовані

Вітаміни та мінерали. Без них не обійтися ні одній людині, а спортсмену тим більше. У людей, які регулярно займаються в тому чи іншому спортивному напрямку, потреба в вітамінно-мінеральних продуктах збільшена. Вітаміни та мінерали підвищують витривалість, забезпечують вироблення енергії, протистоять синдрому постійної втоми, стимулюють обмінні процеси і нормалізують загальне функціонування організму.

Бустери тестостерону. Добавки, що збільшують вироблення власного тестостерону. Не стероїди-постачальники штучного гормону, а саме натуральні помічники у власному виробленні. Збільшують силові показники та обсяги сухої м’язової маси.

Підведемо підсумки. Щоб бути максимально сильними і витривалими, необхідно:

- регулярно і ретельно тренуватися за чітко розробленим планом;

- давати м’язам відпочивати і комплексно відновлюватися між тренуваннями;

- стежити за калорійністю раціону харчування;

- запобігати виникненню стану голоду і забезпечувати своєчасне надходження їжі в організм;

- харчуватися тільки якісною їжею;

- вживати спеціальні спортивні добавки, що підвищують силу і витривалість.

Якщо знадобиться допомога в питанні підбору спортхарчування, звертайтеся. У нас – тільки найкращі продукти іменитих світових виробників спортивного харчування. А наші консультанти завжди готові допомогти з вибором ідеального в конкретному випадку варіанту.