Здоров’я суглобів та зв’язок

Значні фізичні навантаження на тренуваннях нерідко є передумовою проблем з суглобами і зв’язками. Хронічні болі, дистрофічні процеси, травми – все це неприємно і небезпечно для здоров’я, в цілому. А відновлення після такого – завдання не з легких. Тому, відвідуючи тренажерний зал, регулярно й інтенсивно тренуючись, потрібно врахувати дві речі. Перше – від пошкоджень суглобів не застрахований ніхто. Друге – це на 100 % той випадок, коли запобігти проблемам набагато розумніше, ніж боротися з їх часто дуже серйозними наслідками.

Найбільш елементарний і популярний спосіб мінімізувати ризик пошкодження суглобів – на початку кожного заняття робити розминку. При цьому не радимо різко підвищувати навантаження, істотно збільшувати час тренування без відповідної підготовки тощо. Все має відбуватися злагоджено, поступово і розумно, з чітким дотриманням техніки виконання кожної вправи. Дуже дієвий спосіб досягти зазначеної мети – правильно підібрати спортивні добавки і використовувати їх, дотримуючись інструкції. Що може стати в пригоді – далі.

Рекомендовані

Спортивне харчування для суглобів і зв’язок

До категорії препаратів для зміцнення цих ділянок тіла належать різні відновлювальні й зміцнювальні таблетки, капсули, порошки, рідини та інше. Асортимент харчових добавок – надзвичайно великий. У переважній своїй кількості вони прості та зручні в застосуванні. Давайте ж розглянемо більш детально, що і для чого може знадобитися.

Хондроїтин. Слово «хондроїтин» і словосполучення «неоціненна допомога суглобам» можна без найменших сумнівів поставити в загальний синонімічний ряд. Препарати на основі цієї речовини не тільки запобігають зношуванню суглобів. За ними також – активізація відновлення сполучних тканин, допомога в регенеративних процесах, повернення опорно-руховому апарату колишньої рухливості, поставки поживних компонентів в хрящі. До того ж, вони покликані живити синовіальну рідину, що забезпечує амортизацію під час рухів, виступає змазкою і охолоджувачем поверхонь суглобів при терті.

Глюкозамін. Наступне найменування спортивних продуктів для суглобів і зв’язок, що навіть не йде відразу після хондроїтину, а стоїть в одному з ним ряду. Разом ці дві хондропротекторні речовини здійснюють неймовірну користь не тільки для спортсменів, а й для всіх активних людей. Вони незамінні при проблемах зі сполучними тканинами, підвищують їх еластичність, знімають запалення, відновлюють початкову рухливість, живлять, забезпечують добре самопочуття в різних життєвих умовах. Насичуйте організм хондропротекторамисвоєчасно та в повній мірі – і він обов’язково скаже вам «спасибі».

МСМ. Метилсульфонілметан, або MSM – це органічна сполука сірки з яскравим протизапальним ефектом. Препарати, які містять тільки цю речовину або ж мають її в структурі спільно з іншими компонентами (головним чином, з хондроїтин сульфатом або глюкозамін сульфатом), примітні позитивними впливами на суглоби і зв’язки. Вони зміцнюють, відновлюють, лікують. Активізують вироблення суглобної рідини, збільшують рухливість суглобів і міцнісні характеристики зв’язок, мінімізують ймовірність судом і запалень. Крім того, скорочують період відновлення між тренуваннями і запобігають м’язовому руйнуванню, знімають болі, оніміння та напругу. А спільне залучення МСМ і глюкозаміну – запорука максимальної ефективності протистояння остеоартриту. Тож не дивно, що не дарма метилсульфонілметан сьогодні мега популярний серед бодібілдерів та пауерліфтерів.

Колаген. Ще один компонент, незамінний для суглобів і зв’язок. Він налагоджує їх функціонування й сприяє відновленню, повертає гнучкість і рухливість, допомагає при ревматизмі, артритах та інших недугах. Максимальний результат забезпечує на етапі функціональних змін, коли хрящ тільки починає втрачати цілісність, але супутні проблеми вже проявляються. Відтак в насиченні організму колагеном першочергове значення має своєчасність.


Рекомендовані

Гіалуронова кислота. Популярне спортивне харчування, яке виконує допоміжну роль при підвищенні еластичності суглобів. Зберігає природну пружність сполучних тканин і слугує змазкою, що забезпечує рухливість суглобів. Особливо ефективно гіалуронка показує себе в поєднанні з колагеном, а також із всілякими мінералами і вітамінами.

Вітаміни та мінерали. Окремим речовинам і вітамінно-мінеральним комплексам відводиться неабияке значення, коли мова йде про здоров’я суглобів і зв’язок. Наприклад, вітамін С сприяє виробленню колагену, про значущість якого ми розповіли вище, а також запобігає руйнуванню хрящів. Вітамін D є ключовим учасником метаболізму хрящової та кісткової тканин. Е робить суглоби більш рухливими, оскільки йому під силу стабілізувати ліпіди в мембрані клітин, плюс зміцнює зв’язки і задіюється в використанні ними колагену (це ж можна сказати і про вітамін А). РР є блокатором дії інтерлейкінів у ситоподібній рідині й підвищує рухливість. З мінералів, на які слід звернути увагу: кремній, марганець, сірка та селен.

Пам’ятайте: здорові суглоби і зв’язки – запорука доброго самопочуття, максимальної ефективності та довголіття кожної активної людини. Їх легко пошкодити, а ось відновити без сторонньої підтримки (без застосування спеціальних добавок) складно і може зайняти багато часу. Подбайте про ці ділянки тіла, як годиться, забезпечте їх цілісність, функціональність і здоров’я шляхом належного живлення опорно-рухового апарату! Підберіть найкраще спортивне харчування з категорії хондропротекторів в нашому інтернет-магазині!