Здоров’я суглобів та зв’язок

Значні фізичні навантаження на тренуваннях нерідко є передумовою проблем зсуглобами і зв’язками. Хронічні болі, дистрофічні процеси, травми – все ценеприємно і небезпечно для здоров’я, в цілому. А відновлення після такого –завдання не з легких. Тому, відвідуючи тренажерний зал, регулярно й інтенсивнотренуючись, потрібно врахувати дві речі. Перше – від пошкоджень суглобів незастрахований ніхто. Друге – це на 100 % той випадок, коли запобігти проблемамнабагато розумніше, ніж боротися з їх часто дуже серйозними наслідками.

Найбільш елементарний і популярний спосіб мінімізувати ризик пошкодженнясуглобів – на початку кожного заняття робити розминку. При цьому не радиморізко підвищувати навантаження, істотно збільшувати час тренування безвідповідної підготовки тощо. Все має відбуватися злагоджено, поступово ірозумно, з чітким дотриманням техніки виконання кожної вправи. Дуже дієвийспосіб досягти зазначеної мети – правильно підібрати спортивні добавки івикористовувати їх, дотримуючись інструкції. Що може стати в пригоді – далі.

Рекомендовані

Спортивне харчування для суглобів і зв’язок

До категоріїпрепаратів для зміцнення цих ділянок тіла належать різні відновлювальні й зміцнювальнітаблетки, капсули, порошки, рідини та інше. Асортимент харчових добавок –надзвичайно великий. У переважній своїй кількості вони прості та зручні взастосуванні. Давайте ж розглянемо більш детально, що і для чого можезнадобитися.

Хондроїтин. Слово «хондроїтин» і словосполучення «неоціненнадопомога суглобам» можна без найменших сумнівів поставити в загальнийсинонімічний ряд. Препарати на основі цієї речовини не тільки запобігаютьзношуванню суглобів. За ними також – активізація відновлення сполучних тканин,допомога в регенеративних процесах, повернення опорно-руховому апаратуколишньої рухливості, поставки поживних компонентів в хрящі. До того ж, вонипокликані живити синовіальну рідину, що забезпечує амортизацію під час рухів,виступає змазкою і охолоджувачем поверхонь суглобів при терті.

Глюкозамін. Наступне найменування спортивних продуктів длясуглобів і зв’язок, що навіть не йде відразу після хондроїтину, а стоїть водному з ним ряду. Разом ці дві хондропротекторні речовини здійснюютьнеймовірну користь не тільки для спортсменів, а й для всіх активних людей. Вонинезамінні при проблемах зі сполучними тканинами, підвищують їх еластичність,знімають запалення, відновлюють початкову рухливість, живлять, забезпечують добресамопочуття в різних життєвих умовах. Насичуйте організм хондропротекторамисвоєчасно та в повній мірі – і він обов’язково скаже вам «спасибі».

МСМ. Метилсульфонілметан, або MSM – це органічна сполука сірки з яскравимпротизапальним ефектом. Препарати, які містять тільки цю речовину або ж мають їїв структурі спільно з іншими компонентами (головним чином, з хондроїтинсульфатом або глюкозамін сульфатом), примітні позитивними впливами на суглоби ізв’язки. Вони зміцнюють, відновлюють, лікують. Активізують вироблення суглобноїрідини, збільшують рухливість суглобів і міцнісні характеристики зв’язок,мінімізують ймовірність судом і запалень. Крім того, скорочують періодвідновлення між тренуваннями і запобігають м’язовому руйнуванню, знімають болі,оніміння та напругу. А спільне залучення МСМ і глюкозаміну – запорука максимальноїефективності протистояння остеоартриту. Тож не дивно, що не дарма метилсульфонілметансьогодні мега популярний серед бодібілдерів та пауерліфтерів.

Колаген. Ще один компонент, незамінний для суглобів і зв’язок. Він налагоджує їхфункціонування й сприяє відновленню, повертає гнучкість і рухливість, допомагаєпри ревматизмі, артритах та інших недугах. Максимальний результат забезпечує наетапі функціональних змін, коли хрящ тільки починає втрачати цілісність, алесупутні проблеми вже проявляються. Відтак в насиченні організму колагеномпершочергове значення має своєчасність.


Рекомендовані

Гіалуронова кислота. Популярне спортивне харчування, яке виконуєдопоміжну роль при підвищенні еластичності суглобів. Зберігає природнупружність сполучних тканин і слугує змазкою, що забезпечує рухливість суглобів.Особливо ефективно гіалуронка показує себе в поєднанні з колагеном, а також ізвсілякими мінералами і вітамінами.

Вітаміни та мінерали. Окремим речовинам і вітамінно-мінеральнимкомплексам відводиться неабияке значення, коли мова йде про здоров’я суглобів ізв’язок. Наприклад, вітамін С сприяє виробленню колагену, про значущість якогоми розповіли вище, а також запобігає руйнуванню хрящів. Вітамін D є ключовимучасником метаболізму хрящової та кісткової тканин. Е робить суглоби більшрухливими, оскільки йому під силу стабілізувати ліпіди в мембрані клітин, плюсзміцнює зв’язки і задіюється в використанні ними колагену (це ж можна сказати іпро вітамін А). РР є блокатором дії інтерлейкінів у ситоподібній рідині йпідвищує рухливість. З мінералів, на які слід звернути увагу: кремній,марганець, сірка та селен.

Пам’ятайте: здорові суглоби і зв’язки – запорука доброго самопочуття,максимальної ефективності та довголіття кожної активної людини. Їх легкопошкодити, а ось відновити без сторонньої підтримки (без застосуванняспеціальних добавок) складно і може зайняти багато часу. Подбайте про ціділянки тіла, як годиться, забезпечте їх цілісність, функціональність і здоров’яшляхом належного живлення опорно-рухового апарату! Підберіть найкраще спортивнехарчування з категорії хондропротекторів в нашому інтернет-магазині!